Blog


07.02.2018

Dodawanie menu w Google Moja Firma

Google Moja Firma wprowadziło nową usługę, dzięki której restauratorzy mogą tworzyć i edytować menu. Będzie ono wyświetlać się w mobilnych wynikach wyszukiwania, bezpośrednio w wizytówkach GMF.Dodawanie menu w Google Moja Firma

W czwartek Google ogłosiło nową aktualizację w usłudze Moja Firma. Ucieszy ona właścicieli lokali gastronomicznych, którzy aktywnie korzystają z Internetu i mają swoją wizytówkę w Google Moja Firma.

Jeśli właściciel restauracji zarządza swoim profilem w GMF, może teraz skorzystać z nowego edytora, który pozwala na utworzenie i edycję menu. Będzie ono wyświetlać się w wynikach wyszukiwania na komórkach.

Dostęp do edytora jest możliwy przez panel użytkownika GMF, tam gdzie następuje edycja profilu firmy. Nowa funkcjonalność pozwala na dodawanie tytułów, opisów i cen w poszczególnych pozycjach w menu, a także podział na kategorie według uznania. Dzięki temu możemy stworzyć szczegółową, ale przejrzystą kartę dań.

Jak dotąd, jedynymi możliwościami tworzenia menu oferowaną przez Google były wykorzystanie interfejsu API Google Moja Firma lub skorzystanie z usług zewnętrznych. To uzależniało restauratorów od innych witryn, które dysponując odpowiednim zapleczem technologicznym, tworzyły integracje z API i udostępniały możliwość utworzenia menu.

Jak to wygląda w Polsce?

Niestety, podobnie jak z innymi produktami Google, funkcja ta na początku dostępna jest jedynie w języku angielskim. Polscy klienci nie mają jeszcze możliwości uruchomienia edytora menu. To nie znaczy na szczęście, że usługa nie pojawi się na naszym rynku! Projekt jest rozwojowy, więc w niedługim czasie przypuszczalnie będzie można skorzystać z tej funkcji także w naszym kraju.

Na razie jedyną możliwością dodania menu z poziomu edycji profilu GMF jest dodanie zdjęć karty lub linka do własnej strony, ewentualnie skorzystanie z zewnętrznego dostawcy usług zintegrowanych z GMF. Na szczęście przypuszczalnie niedługo będzie trzeba czekać na polską aktualizację.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zarządzaniu profilem swojej firmy, zajrzyj na naszą witrynę: www.mojafirmawsieci.pl


Oceń artykuł:

przydatny trudno powiedzieć bezwartościowy

Kategorie wpisów na blogu

Najnowsze wpisy

Szukasz specjalisty od reklamy w internecie?
skorzystaj z naszych usług!

Reklama internetowa

 

Social media