Blog


24.02.2018

Jak stworzyć dobrą stronę dla zespołu lub DJ grającego na weselach?

To właśnie za jej pośrednictwem zespół muzyczny ma największe szanse na zdobycie nowych Klientów.Jak stworzyć dobrą stronę dla zespołu lub DJ grającego na weselach?

Trudno wyobrazić sobie wesele bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest olbrzymie. Ogromną popularnością cieszą się zarówno zespoły muzyczne jak i DJ-e. Przebicie się w tej branży to nie lada sztuka. Punktem wyjścia powinna być własna strona internetowa. To właśnie za jej pośrednictwem zespół muzyczny ma największe szanse na zdobycie nowych Klientów.

Co powinno znaleźć się na stronie zespołu muzycznego

Strona internetowa dla zespołu muzycznego powinna przede wszystkim prezentować muzykę wykonywaną przez zespół. W ten sposób potencjalni Klienci będą mogli zapoznać się z repertuarem wykonywanym przez DJ czy zespół muzyczny. Strona dla zespołu weselnego powinna jednak składać się również z innych dość istotnych elementów. Nie może na niej zabraknąć harmonogramu imprez. Dzięki temu Klienci będą mogli sprawdzić kiedy mamy wolne terminy. Jeśli bierzmy udział w imprezach otwartych, to również szansa dla nich by posłuchać naszego muzykowania na żywo.

Podstrona O nas

Dość istotną zakładką na stronie internetowej zespołu muzycznego jest ta dotycząca zespołu, o nazwie „O nas“. Warto opisać wszystkich członków grupy oraz historię jej powstania.

Zaprezentuj swoją muzykę

Dobrze jeszcze przed założeniem strony internetowej umieścić próbki swoich nagrań na bardzo popularnym portalu YouTube. Najlepiej skonstruować swój własny kanał. Gdy strona już powstanie można wstawić odpowiednie linki prowadzące do naszego kanału na YouTube. Warto także embedować (udostępnić) audio i wideo bezpośrednio na tworzonej stronie, tak by Klienci mieli do nich szyki i bezproblemowy dostęp.

Dla Klientów największe znacznie ma to w jaki sposób muzyka odgrywana jest na żywo. Postarajmy się więc umieścić pliki z koncertami na żywo w jak najlepszej wersji.

Przedstaw swój zespół - niech inni Cię zobaczą

Warto stworzyć podstronę poświęconą galerii zdjęć. Rzecz jasna powinny znaleźć się na niej zdjęcia zespołu, jego poszczególnych członków jak również zdjęcia z imprez. Nie obawiaj się wstawiać fotosy z wesel czy studniówek. Każdy bowiem chce sprawdzić komu zleca oprawę muzyczną.

Blog muzyczny

Dobrze jest również umieścić na stronie internetowej foto-relacje z imprez. Ci, którzy mają dość sporą wiedzę na temat organizowania imprez i wesel mogą nawet pokusić się o prowadzenie tematycznego bloga. To zwiększa szansę na przekierowanie najbardziej zainteresowanych Klientów na adres naszej witryny.

Kontakt

Kolejna ważna kwestia dotyczy sposobu kontaktowania się. Najlepiej gdy na każdej stronie i podstronie umieszczony jest nasz adres, telefon kontaktowy czy e-mail. Warto zadbać o umieszczenie na stronie specjalnego linku dla użytkowników smartfonów. Za pomocą specjalnego kodu HTML

<a href=”tel:+4855555555”>555 555 555</a>
po kliknięciu na numer, telefon zacznie wykonywać połączenie. Dobrze jest również zadbać o to by zaistnieć ze swoją stroną w Google Moja Firma.

Strona dla DJ czy zespołu weselnego to spore wyzwanie. Lepiej jej wykonanie zlecić doświadczonej agencji.


Oceń artykuł:

przydatny trudno powiedzieć bezwartościowy

Kategorie wpisów na blogu

Najnowsze wpisy

Szukasz specjalisty od projektowania stron?
skorzystaj z naszych usług!

Tworzenie stron internetowych

 

Social media