Blog


21.07.2017

Jak założyć fanpage na Facebook'u?

Przedstawiamy jak w prosty i szybki sposób założyć fanpage na Facebook'u, a także zalety posiadania fanpage'a, oraz jak zwiększyć zasięg naszego naszego konta.Jak założyć fanpage na Facebook'u?

O tym czym różni się fanpage od profilu osobistego oraz jak przekształcić fikcyjny profil osobisty w fanpage pisaliśmy już w artykule Czym różni się profil osobowy od Fanpage na Facebooku?, teraz pokażemy jak po prostu założyć nowy fanpage.

ZALETY POSIADANIA FANPAGE'A

Na początku należy zastanowić się, jakie są zalety posiadania fanpage'a na portalu społecznościowym. Główną z nich jest na pewno to, że w prosty i stosunkowo tani sposób można komunikować się z ludźmi, którzy zainteresowani są naszymi usługami lub też chcą czytać o naszym życiu. Wszystko zależy od tego, czego dotyczy fanpage. Może on być założony dla sklepu internetowego, dla bloga osobistego, czy też dla hotelu. Wszystko zależy od tego, czym się zajmujemy - potem należy przenieść to na Facebook'a, który jest największą platformą społecznościową na świecie.

PRZYGOTOWANIA DO ZAŁOŻENIA STRONY NA FACEBOOK'U

Przed założeniem strony na Facebook'u należy zadać sobie kilka ważnych pytań i poruszyć parę istotnych kwestii:

  1. zdefiniowanie grupy docelowej;
  2. ustalenie strategii działania;
  3. zapoznać się z regulaminem Facebook'a.
Ostatni punkt jest szczególnie istotny, a wiele osób nie zdaje sobie z niego sprawy. W regulaminie zawartych jest wiele przydatnych informacji na temat, jak profil może wyglądać, jakie może zawierać dane, a jakie są zabronione, a także w jaki sposób można przeprowadzać konkursy, które są coraz popularniejsze w ostatnich czasach.

KROK PO KROKU

Będąc na stronie Facebook'a, należy po prostu kliknąć w link, który rozwijamy z ustawień: "Utwórz stronę". Wtedy zostaniemy przeniesieni w miejsce, gdzie będziemy mogli wybrać kategorię naszego fanpage. Jeśli nie mamy dotychczas konta na tym portalu społecznościowym, to będziemy musieli również założyć konto. Następnie zostaniemy poproszeni o wypełnienie wszystkich danych na temat naszej firmy/produktu/strony. Należy ustawić również zdjęcie profilowe. Jeśli chodzi o informacje, należy wpisać je jak najdokładniej i postarać się by były podane w sposób prosty i zwięzły, dzięki czemu zwiększymy szansę na to, że zostaniemy zauważeniu przez naszych potencjalnych klientów.

Jak założyć własny funpage na facebooku??

Obejrzyj poniższy film, a przekonasz się jakie to łatwe.

źródło: youtube.com

W drugiej części poradnika poznasz kilka zaawansowanych opcji konfiguracji fanpage.

źródło: youtube.com

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że po założeniu fanpage'a zmienienie jego nazwy będzie niezwykle trudne, a czasami niemożliwe. Po przekroczeniu 25 fanów dostaniemy możliwość ustawienia skróconej nazwy naszej strony (wyświetlany w adresie internetowym po slashu). Dzięki temu, adres naszego profilu będzie łatwiejszy do znalezienia, jednakże trzeba będzie wysilić się i wykazać dozą pomysłowości, ponieważ ta nazwa musi być unikalna, a jak wiemy na Facebook'u jest bardzo dużo różnych użytkowników i stron.

ZWIĘKSZANIE ZASIĘGU

Jak już wiemy jak założyć fanpage oraz jak skonfigurować podstawowe dane, Facebook daje nam możliwość zwiększenie liczby użytkowników, którzy polubią naszą stronę. Możemy wysłać wiadomości e-mail z prośbą o polubienie naszej strony, do wszystkich tych, którzy są w naszej mailowej książce adresowej. Możemy również sami udostępniać posty własnej strony, aby w jak najszybszym czasie dotarły do jak największej liczby użytkowników. Warto zaangażować w ten proces naszą rodzinę i znajomych, aby ruch na stronie był jeszcze większy.

Pytania na które odpowiadamy w tym artykule:

Jak założyć fanpage na Facebook'u?
Jakie są zalety posiadania fanpage'a?
Jakie są etapy podczas zakładania fanpage'a?
W jaki sposób zwiększyć zasięg naszego fanpage'a?

Oceń artykuł:

przydatny trudno powiedzieć bezwartościowy

Kategorie wpisów na blogu

Najnowsze wpisy

Szukasz specjalisty od reklamy na Facebooku?
skorzystaj z naszych usług!

Kampanie reklamowe na Facebooku

 

Social media